sunnuntai 4. tammikuuta 2015

Alkuvuoden jäsentiedote

Hyvää alkanutta vuotta 2015! Tässä lyhyt tiedote vuodenalun asioista.

Harjoitusvuorot: aikidon alkeis- ja jatkokurssiharjoitukset ovat tiistaisin ja torstaisin, maanantaiset harjoitukset ovat ensisijaisesti pidemmälle ehtineille. Iaidoa ja Suio ryu iaikenpoa harjoitellaan keskiviikkoisin ja sunnuntaisin. Vapaat harjoitukset ovat lauantaisin ja sunnuntaisin, kuten ennenkin. Taulukko harjoitusajoista löytyy seuran weppisivuilta.

Jäsen- ja harjoitusmaksut: vuodenvaihteessa otettiin käyttöön seuran syyskokouksessa hyväksytyt uudet jäsen- ja harjoitusmaksut.

Alkeiskurssit: viime vuonna aloitettua aikidon kokeiluviikkosysteemiä jatketaan tänä vuonna. Ensimmäinen kokeiluviikko on jo tammikuussa viikolla 4, eli jos olet kiinnostunut aikidosta, voit tulla kokeilemaan sitä tiistaina 20.1. klo 18.30–20.00 ja torstaina 22.1. klo 17.30–19.00. Suio ryu iaikenpossa ei järjestetä alkeiskursseja, mutta jos laji kiinnostaa, voit ottaa yhteyttä Kai Karvoseen (040-87 444 11, kaitsu.karvonen ät gmail.com).

Koryu 2015 -näytös: neljäs Suomessa harjoiteltavien vanhojen japanilaisten taistelulajien näytös pidetään Helsingissä 18.1. Tapahtuman mainos pdf-muodossa.